Homeopatika?

30. května 2010 v 12:48 | Shariony |  Něco jako názory
Medicína se nám zlepšuje přímo před očima. Každou chvíli vědci objevují nové a nové způsoby, jak nám lidem pomoci a usnadnit život. Čím více se svět mění v moderní, uspěchané a technologicky přeplněné prostředí, tím více utíkáme k přírodním metodám léčby. Proč tomu tak je? Snad si teprve při nemoci uvědomíme, jak náročný život jsme vedli. Zjistíme, že si potřebujeme konečně odpočinout, pobýt chvíli v přírodě a případně se i léčit bylinkami. Vždyť konec konců spousta léků se vyrábí přímo z extraktů rostlin.


Například nedávno jsem si koupila světlík lékařský na oči. Chci si z něj vařit čaje jako jakousi kompenzaci pro má okna do duše za čas strávený před monitorem. Nebo na období zkoušek mám přichystaný třezalkový výluh na nervy a v jedné krabičce kapsle s ginkgem. Věřím, že mi pomůžou. Ostatně to je také důvod, proč jsou tolik účinné. Kromě pozitivních účinků dané bylinky pomáhá i samotná víra. Tím, že tomu věří mysl člověka, uvěří i jeho tělo. Může se tak o to snadněji uzdravovat.

Jenže při všem je třeba přemýšlet. Bylinky jsou pouze podpůrný prostředek. To je fakt. Můžou vám pomoci od rýmy, vyčistí krev, zklidní žaludek a posílí imunitu. Jsou také dobré jako různé prevence. Pokud je položíte na ránu, vyčistí vám ji a díky nim se vám i rychleji zahojí. To umí například výborně heřmánek. Jestli-že se ale poraníte vážně, musíte k doktorovi. S tím zkrátka nic nenaděláte.

Někteří lidé si myslí, že jim homeopatické léky pomohou více než doktor. V krajních případech však jde i o život. Zvlášť v rozvojových zemích, kde reklama vymílá lidem mozky. Oni pak raději sáhnou po přírodní medicíně než po mnohem účinnějším, leč pro ně méně známém léku. Používají dokonce homeopatika při léčbě tuberkulózy, malárie a dokonce i při AIDS. Takto závažné nemoci ani sebelepší homeopatika prostě nevyléčí. Přitom na tyto případy už existují velmi účinné léky (i když AIDS nevyléčí, pomůžou a prodlouží život). Bohužel se takové případy, kdy lidé položí za homeopatika vlastní život, dějí i u nás. Psala o tom včera MF Dnes. Dvacetitříletá dívka odmítla léčbu rakoviny chemoterapií a radioterapií. Na její nemoc přišli v raném stadiu. Měla proto velkou naději na úspěšné vyléčení. Ona ale věřila více homeopatovi. Po roce už neměla šanci na přežití. Podobných případů je bohužel víc.

Teď se ale musím zaměřit na toho homeopata, nebo chcete-li: šarlatána. Jak si jen dovolil léčit takto závažnou chorobu? Léčit lehké problémy homeopatiky je podle mě v pořádku. Ale vážnější nemoci je však třeba mít pod doktorským dohledem, případně podpůrně užívat přírodní medicínu. Ale v žádném případě ne pouze homeopaticky!! Říkáte si - možná ten pán nevěděl, že ta slečna nechodí k doktorovi? Tak za prvé: o tomhle vědět měl, protože se měl zeptat, co všechno pro své vyléčení dělá a bere. Pak jedině by jí mohl správně nakombinovat další léky. Pokud mu řekla, že k doktorům nechodí, měl ji přesvědčit, aby tak udělala. Ostatně, je to v jeho zájmu, aby byla vyléčena. (Když už mu to tedy nedá svědomí.) A za druhé: obávám se, že ji možná i přímo vyzval, aby k lékařům už nechodila. Léčitelé mohou pomáhat, to ano, ale nesmí zakazovat lidem chodit současně k opravdovému doktorovi. Nevěříte, že se takhle někteří léčitelé mohou chovat? Já ano. Už ano.

Loni jsem byla u jedné "pseudoléčitelky". Dokonce měla i titul MUDr. Měla jakýsi pípací přístroj, kterým mi měřila "energetické dráhy v těle". Po hodině z ní vypadlo, že musím přestat jíst cukr. A vzápětí dodala, že nesmím spolknout ani paralen, jinak bude všechno mé úsilí zmařeno. Cokoliv mi prý bude, musím zajít za ní, koupit si homeopatickou meducínku a být šťastná. A k žádným jiným doktorům už chodit nemám, protože mě ze všeho vyléčí jedině ona... Pak jsem potkala kamarádku, která u podobné paní už také byla. Taktéž jí zakázala jíst cukr a všechny cukrové výrobky. Chvíli to má kamarádka i dodržovala, ale pak zjistila, že to samé řekla zmíněná paní i jejím známým... Někteří léčitelé jsou opravdu takoví, že zakazují chodit k normálním doktorům. Podle mého mínění jsou hodni psychiatra. Můžou si o sobě myslet, že jsou tak dobří? Že vyléčí i těžká onemocnění? Nebo to dělají jen kvůli penězům? Nebo nemají prostě zdravý úsudek a jejich pomatená mysl už neví co roupama?

Ať je to, jak je to, nemůžeme je omlouvat. Každý je sice zodpovědný za své zdraví a život sám, ale někteří se bohužel nechají omámit sladkými řečmi vychytralých podvodníků. Zkuste věřit našim vědcům, moderní medicíně a doktorům, kteří své práci rozumí a dělají ji poctivě. Věda jde kupředu, využívejme toho.
 


Komentáře

1 Amelie Amelie | E-mail | Web | 25. září 2011 v 13:33 | Reagovat

Moc hezký článek...ano i víra uzdravuje...kolikrát stačí placebo a víra dokáže zázraky. Ale u těžších nemocí se musí k doktorovi. Já také občas zkouším bylinky a homeopatii, ale nenapadlo by mě nejít k Dr. Kdybych nešla před 1,5 měsícem, už bych tu nebyla. Na akutní trombozu homeopatika nejsou. Člověk nějak instinktivně vycítí, kdy už je potřeba jít k lékaři.
I můj tatínek jezdil k léčiteli...až kamsi na Slovensko, dostával kapky a stejně zemřel..je to už 14 let..měl rakovinu. Díky za pěkné zamyšlení.

2 Shariony Shariony | 25. září 2011 v 13:42 | Reagovat

[1]: Děkuju moc za komentář. Ještěže jsi k tomu doktorovi šla.. Přeju, ať už je všechno v pořádku!
Tenhle článek jsem psala asi před dvěmi lety (loni jsem ho sem zkopírovala). Trochu se stydím, jakým stylem jsem to sem naspala.. :-x  :-D Zvlášť některé věty.. :-x mno nic, mazat to už nebudu.

3 Amelie Amelie | Web | 25. září 2011 v 14:39 | Reagovat

To neřeš...já kolikrát zjistím i po měsíci, že bych to napsala jinak... Někdy si říkám: "Psala jsem to opravdu já?"...člověk se mění, mění se situace, názor..to je normální. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama