Silvestrrr!

31. května 2010 v 17:43 | Shariony |  Praha
(z 2. ledna 2010)
Jak jste si užili Silvestra a oslavu Nového roku? Já docela pěkně - přímo v samém centru dění - na Staromáku a na Vyšehradě.

Silvestr

K večeru jsme pak zamířili rovnou na Staroměstské náměstí. A řeknu vám - byla jsem hrdá na to, že jsem z této země a že můžu být na tak krásném náměstí. Vysloveně jsem si vychutnávala naši nádhernou architekturu. (Ale některé fotky jsou kvůli tmě dost rozmazané, takže jen ilustrativně.)
Silvestr

Na náměstí ještě nebyl žádný program, tak jsme se z něho vydali na Václavák a na Náměstí republiky.
Silvestr
Obloukem jsme se dostali zpátky na Staromák. V červených stáncích prodávali trdelníky, kaštany a svařák, ale ten jsme měli vlastní v našich termoskách ;-)) a k jídlu nám sloužily čokoládové postavičky z vánoční kolekce. :D
Silvestr

Silvestr

A pak začal program, bubny bubnovaly, až se celé náměstí otřásalo. Nejvíc si to užívali bezdomovci, zatímco jejich pejsci trpěli. Já mám radši jiný styl hudby a říkala jsem si, že Staromáku by víc slušelo něco etnického. U tohohle jsem se bála, že mi Týnský chrám spadne přímo na hlavu. A že toho už chudák vydržel!
Silvestr

Silvestr

Abyste věděli, ta modrá záře není žádný reflektor na střeše, ale Měsíc. Byl nádhrený. Včera ve zprávách říkali, jak byla mlha a jak všichni astrologové litovali, že neviděli částečné zatmění Měsíce. Prý jaká je to škoda, protože další zatmění bude až někdy v roce 2011. Tak já vám něco povím: já ho spatřila. Asi v osm hodin byl ze Staroměstského náměstí Měsíc úžasně vidět. Nejdříve byl zcela schovaný, ale postupně ho mraky začaly víc a víc odhalovat. A pak se zdálo, jakoby jeho spodní část stále zahalovala mlha. Svítil přitom jinak jako o život. Tehdy jsem ještě nevěděla, jestli je toto zamlžení ono zatmění, ale když včera popisovali, že to mělo vypadat přesně takhle, tak si tím už jistá jsem. Tady je Měsíc sice už opět celý v mlze, ale o půlnoci svítil nádherně jasně, stokrát víc, než všechny ohňostroje dohromady!
Silvestr

Tady ještě s orlojí.
Silvestr

Tentokrát bez vánočních ozdob.
Silvestr

Karlův most.
Silvestr

Silvestr

A toto je už Vyšehrad. Myslela jsem, kolik tam bude lidí, ale chodili jsme tam skoro úplně sami. A občas to vypadalo i dost strašidelně a tajuplně.
Silvestr

Dole je Vltava. Z této skály skočil Horymír na Šemíkovi, a utekl tak z žaláře.
Silvestr

Za stromy prosvítá jeden z nejkrásnějších klenotů Prahy - Chrám sv. Petra a Pavla.
A ta strašidla před ním nejsou duchové, ale prastaré kamenné sochy z výjevů starých českých pověstí.
Silvestr

Pro zajímavost pohled z hradeb dolů na silnici a chodník. To černé nad ním (horní část fotky) je Vltava.
Silvestr

A tady je zblízka vidět vchod do Chrámu sv. Petra a Pavla. Nezkoušela jsem se podívat dovnitř, ale většinou je zavřený - a zejména v noci. Někdy ale návštěvníci mohou nahlédnout dovnitř, vypadá to tam krásně.
Silvestr

A tady je zepředu. Byla jsem nalepená na protější restauraci a přesto se mu na fotku nevešly celé věžičky. Je to obrovský, dokonalý chrám.
Silvestr

Tuto fotku jsem musela na počítači dost zesvětlovat. Už když jsem ji fotila, tak jsem s tím počítala. Právě totiž sepisuju jednu esej o kubismu a tento pohled mi dost připomíná některé kubistické obrazy (např. Domy na kopci, Horta de Ebro; P.Picasso). Je to sice rozmazané, ale tím spíš mi to nevadí - o to víc to vypadá nereálně. A možná bych podle této fotky mohla někdy zkusit i něco namalovat :-) Uvidím, jak budu mít chuť a čas, ale vypadá to zajímavě a láká mě to namalovat :-)
Silvestr

A od kubismu přecházíme rovnou k impresionismu :D Tuhle fotku jsem pro změnu skoro vůbec neupravila.
Silvestr

Chrám sv. Petra a Pavla z dálky. V tuto dobu už byli všude kolem lidé, v ruce flašku šampáňa nebo přichystanou skleničku.
Silvestr

A hurá, odbíjí dvanáctá hodina a všude jsou slyšet rachejtle, po obloze blikají a mizejí ohňostroje a všude jsou slyšet ohromné rány. Stojíme u místa, kde se odpaluje spousta ohňostrojů a i člen naší výpravy jich několik zapálí - a že se mu to povedlo. Jen jsem toho moc nestihla vyfotit. Na tyhle ohňostroje jsme se dívali z hradeb.
Silvestr

Silvestr

Když ohňostroje utichly, sešli jsme k Vltavě a ještě se chvilku procházeli. Asi byl krásný výhled i z Železničního mostu, na kterém bylo poměrně také dost lidí. A mně šíleně mrzly prsty, protože jsem nemohla fotit s rukavicema a fotek jsem udělala opravdu hodně.
Silvestr

A na závěr ještě hádanka: copak je na této fotce? :-)
Silvestr
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama