SZZ

30. května 2010 v 12:43 | Shariony |  Notýsek
(z 16.června 2009)
Tak dneska jsem byla na státní závěrečný zkoušce. Teď moc spisovně psát nebudu, protože jsem z toho všeho už unavená. K ránu se mi zdál sen: tahala jsem si otázku. Jakmile jsem si ji přečetla, uvědomila jsem si, že vůbec nebyla zařazená do žádných okruhů, které nám katedra zadala. Nevěděla jsem tedy vůbec, co k té otázce říct. Hned pak jsem se vzbudila.


Ráno jedu do školy, spěchám, jsem nervózní, a řidič tramvaje na jedné zastávce prostě vystoupí a jde si koupit do jednoho stánku opodál párek v rohlíku. To jsem teda čuměla. A ještě se s prodavačkou vybavoval o počasí nebo já nevím o čem ještě. Jo, lije celý den.
Když jsem přijela do školy, už tam čekali všichni mí spolutrpníci. Trvalo snad celou hodinu, než se k nám dokodrcali zkoušející. Pak vybrali první čtyři, mezi kterýma jsem byla i já. Tahali jsme si. Měla jsem kliku na otázky a i dost jsem se učila, takže jsem to věděla. Ale o to vůbec nejde. Vlastně vůbec nejde o to, co a kolik se toho člověk naučí. Zatímco jsem se připravovala na papíře, zjišťovala jsem postupně, že můj sen až tak úplně od věci nebyl. Za mnou šla holka, která toho uměla opravdu hodně. Dokonce víc než já. A vytáhla si šílený teorie se vzorci měnovýho kurzu. Takový ERDI (nominální měnový kurz/měnový kurz v paritě kupní síly a jeho všemožný vlivy na všechno) je proti tomu oáza. Stejně jako já chudák holka netušila, že si katedra usmyslela dát tam polovinu dalších otázek z úplně jiných okruhů. To mi přijde tedy jako krutá rána pod pás. Katedra témata vyhlásila, dokonce je má i vyvěšený na našich internetových stránkách a jsou tam napsané jednotlivé otázky.
Samozřejmě že to nedala. Já bych to taky nedala. Už takhle toho učení bylo nad hlavu. Bylo mi jí opravdu líto. Jsem naštvaná na naši školu. Proč, když nám říkali ty otázky, tak proč to změnili a přidali jednou tolik nových témat? Jo jinak mimochodem, polovinu z těch otázek jsme stejně v žádném předmětu neprobírali a museli se to doučit sami. Ale to už je asi normálka, že se o tom na přednáškách ani nemukne.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama