Eúú

2. června 2010 v 18:27 | Shariony |  Notýsek

Posledních čtrnáct dní bylo zase dost krušných. Nejdříve test z vnějších politik EU u paní profesorky, jednoho z největších to expertů na světovou ekonomiku a EU... pak u ní seminární práce....uf, včera se mi o ní a té práci dokonce zdál horor...Mimochodem, jaký ve váš názor na to, že dřív nebo později přistoupí země západního Balkánu do EU (tedy nejen Chorvatsko, Turecko a Makedonie, ale vstup má přislíbeno i Srbsko, Černá Hora, Kosovo, Albánie a Bosna a Hercegovina)?

A ve čtvrtek jsem měla prezentaci na téma:
"Nové členské země EU - postup ke vnější směnitelnosti národních měn jako součást transformačních procesů." Už jen ten název budí hrůzu :-)

To mi připomíná: věděli jste vůbec, že v roce 1991 tady byla 56,7% inflace? A protože hrozila inflační spirála, přešlo se k systému pevného kurzu s úzkými pásmy oscilace (+-0,5), přičemž centrální parita se skládala z 5 měn a koruna byla devalvována (znehodnocena) tak, že podle parity kupní síly měl být kurz stanoven na 10 Kčs/USD, ale byl stanoven na 28 Kčs/USD? A pak následoval ve zkratce útok spekulantů (stabilní kurz, apreciace) a ČNB se nepodařilo pevný kruz udržet, tak se přešlo na floating... hehe, no nic :D To není vůbec zajímavý :-)
Prostě jsem se nezastavila. Ale od čtvrtka jsem si dovolila menší prázdniny. A jak Jarka uhodla, trochu jsem se od školy odreagovávala. A včera večer jsem si řekla, že zkusím zase něco namalovat, protože mě čekají za týden zkoušky a zkouškový a státnice a já se z toho asi picnu :-) Fakt.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama