Oolong

2. června 2010 v 17:15 | Shariony |  Příroda a zdraví
Polofermentovaný čaj

Čaje oolong jsou ceněny pro svou intenzivní sladkou vůni a delikátní chuť. Název "oolong" pochází z čínského slova Wu lung, což znamená Černý drak. V Číně jsou již po staletí velmi oblíbené. Někdy se podle barvy listů označují jako čaje modrozelené. Výroba je podobná jako u černých čajů, fermentují se však pouze částečně. Jejich sklizeň i výroba probíhají velmi pečlivě. Lístky se nesmí sbírat příliš brzy a je nutné je zpracovat ihned po sklizni. Čajovníkové lístky se nejprve nechají na přímém slunci zvadnout a pak se šetrně přetřásají v bambusových koších tak, aby jejich okraje trochu změkly. dále se střídavě přetřásají a suší, dokud lístky jemně nezežloutnou. Vlivem oxidace získají lehce načervenalou barvou. Fermentace (kvašení) trvá od 1,5 do 2 hodin a poté se prudce ohřejí až na teplotu 250 °C a následně ochladí.
Správné nahřátí je velice důležité, neboť podle jeho stupně lze připravit chuťově a aromaticky značně odlišné čaje.
Oolong se produkuje především v Číně, na Taiwanu nebo v Indonésii. Je známo přes 3 000 druhů tohoto čaje.

Příprava:
Čajové lístky přelijeme chvíli odstátou vodou o teplotě 85-90 °C. Louhujeme 5-7 minut. Vzhledem k vysoké kvalitě těchto čajů můžeme lístky použít vícekrát - tj. na několikanásobné zalití. Jednotlivé nálevy se mohou velmi zajímavě lišit.

Doporučuji vyzkoušet pomerančový oolong. Mňam! :-) Opravdu výborný, ale prodávají ho spíš asi přímo v některých čajovnách, např. v Darumě na Moráni v Praze. V čajových obchodech jsem ho zatím neviděla.

(Vlastní zpracovníní. Zdroj: Oxalis)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama