Březen 2011

Scarborough Fair

24. března 2011 v 0:05 | Shariony |  Notýsek


Před třemi lety jsem jela na sportovní kurz. Nechápu, proč jsem se tam přihlásila, nemám ráda závodění, běhání na čas a vůbec soutěže typu "kdo je lepší". Ale chtěla jsem na chvíli do jiného prostředí. Hned po příjezdu jsme se rozdělili do týmů. Měla jsem neuvěřitelné štěstí, protože nikdo z naší skupiny sport nehrotil. Zatímco z ostatních tekl pot, my si říkali "tým rekreantů". Vždyť byly prázdniny :). Zkoušeli jsme kánoe i kajaky. Když jsme se měli účastnit orientačního běhu, vzala jsem to s kamarádkou čistě turisticky. Mapu jsme měly a já podle ní určovala cestu. Trochu jsme nestíhaly a trochu se ztratily (se mnou jak jinak). Zvolila jsem heslo "cesta necesta, musíme k řece". Dopadlo to tak, že jsme se obě řítily křovím a dopadly až těsně u břehu. Tam jsme se pak zeptaly náhodných kolemjdoucích na směr a pokračovaly trochu zrychleným krokem dál. To už se kolem nás začali objevovat další soutěžící, uřícení a zplavení. Šlo jim fakt o výhru. Na rozdíl od nich byla naše skupinka nejvíc v pohodě. Ostatní po závodech padli, ale my skoro každý večer zahučeli do nedaleké "restaurace". Hospody nemusím, ale s nimi to bylo fajn.

Květy

20. března 2011 v 21:23 | Shariony |  Rostliny
Dnes budu hrozně neoriginální. Ano, za pár hodin tu máme oficiálně jaro a květům se prostě odolat nedá :)Tohle byl malý keřík, jehož listy voní jako kadidlo.

Co je tohle za kytku, netuším.Makro se mi blbě ostří. Buď je to foťákem, nebo fotím až moc blízko..

PS - Koukněte se SEM

UWS

18. března 2011 v 21:34 | Shariony |  Něco jako názory
V dávných dobách začínajícího loňského podzimu, kdy se o uwologii mluvilo jen přidušeným šeptem hluboko v podzemních katakombách, mávaly tajemné objekty na všechny světové strany bez obav z prozrazení. Tehdy se nám podařilo zachytit i jakýsi podivný, neidentifikovatelný subjekt. Věděli jsme o něm pouze to, že v jedné ruce držel s největší pravděpodobností podzimní bundu. Co ale naznačoval druhou rukou, zůstávalo nám záhadou. Hrozil snad nebohým mravencům v jehličí? Nebo nás spatřil a toto mělo být jeho hrůzostrašně výstražné gesto? Skoro jsme se začínali bát...

V botance a dál

16. března 2011 v 21:00 | Shariony |  Rostliny
Tohle jsem fotila skoro před třemi týdny.. Čas letí fakt rychle..
("automaticky opraveno", jinak to bylo takové celé šedivé, líbí se mi, že to vypadá jako rozjívené strašidýlko)
Tenhle barák ještě před pár lety nestál. Pak nám rostl přímo před očima. Nastala krize a z ničeho nic všechno ustalo. Jednou jsem šla kolem a potkala pána, který seděl opřený o zídku. Kouřil a vypadal zhrouceně. Skoro jako kdyby mu to patřilo. Před tím. To jsou jen mé dohady, ale od té doby jsem tam žádný pokrok neviděla. Jako by se někde přeci jen ten čas zastavil..


A taky jsem vám chtěla vyprávět, jak jsem dneska jela tramvají. Naproti mně seděl přes půlmetrovou uličku frajer se sluchátky na uších, ve drahém obleku a začal si hlasitě pouštět nějaký metal. .. Já se vám tak rozesmála a ani počítání do dvaceti mi nepomohlo. :D

Pichlavá koule

15. března 2011 v 12:57 | Shariony |  Foto-mix
V anketě s přehledem zvítězila pichlavá koule. Lepší název mě jaksi nenapadl, protože jsem doteď nevěděla, co to mohlo být za strom. Zabrousila jsem v googlu a z blogu paní Jarmily jsem zjistila, že se nejspíš jedná o kaštanovník setý. Což je bezva, protože teď vím, že se nám doma schovávají jedlé kaštany :D
Ono to totiž vůbec nechce puknout, takže jsem to měla ve skříni jen jako ozdobu.

shariony.blog.cz

Zaostřeno to mělo být na onu kouli, což se ne úplně moc povedlo. Foceno to je nad hrnkem horkého čaje, bála jsem se, že mi zamlžování poškodí foťák.. A za studena bych přišla o dobrotu :) Foceno v květnu 2010, myslím, že jsem to otočila o 180° a v Picture Manageru klikla na "automaticky opravit", jinak žádné větší úpravy - pokud si dobře vzpomínám..

shariony.blog.cz

A tady jsem z toho v Zoneru chtěla udělat něco jako "moderní abstrakci".

Velký koláč s jablky

13. března 2011 v 18:05 | Shariony |  Patlanice
Dnes bude článek z trochu jiného soudku. Ve třetí třídě nám učitelka dala na stůl pár knížek s recepty. My si měli jeden z nich vybrat a něco podle něj s rodiči upatlat. Všichni vybírali saláty, ale když jsem otevřela kuchařku na stránce s nápisem "Velký koláč s jablky", nebylo o čem přemýšlet. Koláče mám ráda a velké obzvlášť. :)
Musím říct, že jsem za tuhle náhodu docela ráda, protože jsem objevila těsto, které mi moc chutná a které je zároveň docela lehké. Jsem tedy pomalá jak želva a než to ukuchtím a nakrájím, uplyne třeba hodina. Myslím ale, že po nějaké praxi to jde zvládnout v pohodě i za poloviční dobu.

shariony.blog.cz

Co je třeba:

- 1 hrnek cukru krystal
- 2-3 vejce
- 1/4 hrnku oleje
- 1 vanilkový cukr
- 2 hrnky polohrubé mouky
- 1 prášek do pečiva
- 1 hrnek vlažného mléka
- ovoce (na plech tak 2 jablka)


Vejce, cukr, vanilkový cukr a olej ušleháme a postupně přidáváme vlažné mléko a mouku s práškem do pečiva.
Vylijeme na vymazaný a vysypaný plech a poklademe ovocem.
Vložíme do trouby předehřáté na 175°C a pečeme asi půl hodiny.

Možná stačí jen tři čtvrtě prášku do pečiva, pak je to takové hutnější. A místo jablek jsou vynikající i švestky apod.

Herečka

10. března 2011 v 21:42 | Shariony |  Patlanice

shariony.blog.cz

Dnes jsem namalovala herečku. Pastelky, tuš, bílá tempera. Turbánkem jsem se nechala inspirovat R. Váchou (Portrét dívky se zrcátkem), ale spíš je to bez podkladu, podle fantazie. Trochu dětský styl..

První krokusy

8. března 2011 v 18:12 | Shariony |  Rostliny
Na sobotní procházce jsem si všimla, že země už je posetá prvními letošními krokusy.Sněžné jámy

6. března 2011 v 17:03 | Shariony |  Krkonoše
Mraky na chvilku rozehnal vítr a před námi se objevil výhled do daleké krajiny.
Území v dávných dobách vytvaroval ledovec, který dnes připomínají už jen dvě jezírka. Kolem nich rostou vzácné rostliny jako je např. lomikámen sněžný.

shariony.blog.cz

shariony.blog.cz

shariony.blog.cz

shariony.blog.cz

shariony.blog.cz

A aby to tu nebylo tak jednotvárné, přidávám obrázek vyfocený speciálně pro pány. :)

shariony.blog.cz

Mlha nad Sněžnými jámami

3. března 2011 v 17:51 | Shariony |  Krkonoše
U vysílače zvaném Wawel jsme se schovali před vichrem a odpočinuli si. Pak jsme se šli podívat na Sněžné jámy. Mraky zakrývaly skoro vše, co se dalo...Nakonec se mi výhled do kraje přeci jen podařilo vyfotit, to ale až v příštím článku. :)
(Mám v něm také připravenou fotku jednoho "výhledu" extra pro pány )