Květen 2012

Bez slov

31. května 2012 v 18:53 | Shari |  Foto-mix

Operativně

27. května 2012 v 23:12 | Shari |  Jizerské hory
Původně jsem myslela, že se jen půjdem nadýchat čerstvého vzduchu a budem trochu rozjímat nad jizerskou přírodou, pak to vypadalo na 25-ti kilometrovou túru a nakonec jsme letěli za řidičem autobusu, ve kterém zůstala peněženka s doklady. Za odměnu dostal karamelovou čokoládu.
Večer jsme místo odjezdu domů sekali trávu a ještě víc večer jsme popíjeli báječné víno.. Krásně se mi motala hlava. Nečekala bych nikdy, že někomu nepřímo způsobím kocovinu... Připadám si jako bludička.
Skrz brýle

14. května 2012 v 22:40 | Shari |  Praha
Nejdřív bych vám chtěla poděkovat za vaše názory a komentáře k minulému článku. Přidávat jen fotky s pár popisky je dobré pro oddychnutí, ale občas se ptám, k čemu mi to je...?
Možná jsem text měla formulovat jinak, ale přišlo mi to celé až moc absurdní. A opravdu jsem byla překvapená. Myslím, že je dobré, když člověk zná vícero názorů na věc a může se případně rozhodnout, co je podle něj nejsprávnější. A pak komentáře, u kterých se autor zamyslí, jsou snad pro každého blogera tím nejcennějším. Nezáleží přitom, jestli souhlasí nebo má názor úplně opačný. O to víc může být diskuze zajímavější..
Kdo nechce, nemusí se přece účastnit... :)
Jednou jsem chtěla vyfotit západ slunce. Foťák mi nebral oranžové odstíny nebe tak, jak skutečně vypadaly. Když jsem si ale půjčila sluneční brýle, najednou to fungovalo. Zkusila jsem tenhle "filtr" i při výletu na Petřín.

Katedrála sv. Petra a Pavla

10. května 2012 v 19:48 | Shari |  ČR - MĚSTA/KULTURA

S mým blogařským tempem to jde s kopce. A to bych psala o tolika věcech, jen kdybych měla čas..

Hádejte, jaký obrázek je na desetikačce? Jestli tušíte, že brněnská katedála sv. Petra a Pavla, tak máte pravdu. Tento chrám, na jehož místě stála původně (v 11. až 12. stol.) románská kaple, prý patří mezi nejkrásnější památky jižní Moravy. Uvnitř je převážně barokní, ale v letech 1904 - 1909 byla jeho vnější část přestavena do novogotické podoby. Věže dosahují výšky 84 metrů.Latinsky neumím, ale to zábradlí mi jaksi připomíná plamínky...Kostel je to skutečně krásný, podívali jsme se i dovnitř. Jsem ale ještě pořád ..jak to říci.."v šoku", když jsem se dověděla, že velká část lesů na Slovensku patří církvi. A že tamním lesníkům šéfují biskupové... wtf?? Myslela jsem, že si ze mě někdo utahuje. Nic proti nim, ale lesy, příroda nepatří jim, patří všem, patří Zemi a vesmíru. I kdyby to znělo sebepatetičtěji.
A i my máme vydat naše lesy a pole církvi? Prý v hodnotě 75 mld. - a to do pěti let... (plus dalších nějakých 59 mld. jako finanční vyrovnání). To by se pak měl začít vracet majetek i všem ostatním, Němcům, lidem, kterým byl zestátněn jejich majetek.. třeba i pole mojí babičce, která musela pracovat jako nuceně nasazená v Německu... a po válce jí všechny pozemky sebrali. Kde vlastně církev vzala to své bohatství?