Září 2013

Smaženice

30. září 2013 v 22:42 | Shari |  Foto-mix
Pár hub sice rozpoznám, ale jím je nerada. Výjimkou je jemně dochucená polévka nebo vánoční kuba, dále taky hlíva ústřičná a oranžové lišky. A co vy, jíte je rádi? Na houbách mě nejvíc baví jejich hledání a nejlepší je, když najdu nějakou neobvyklou mochomůrku, kterou si můžu hezky zblízka vyfotit.

Mezi obrázky je sice pár jedlých kousků, ale smaženici bych z toho všeho vůbec nedoporučovala, ehm, zvlášť když spoustu z nich vůbec neznám :-)
Kraków

15. září 2013 v 21:58 | Shari |  Polsko
Pokud byste chtěli někdy strávit pár dní dovolené v nějakém historickém městě, mohu vám jen a jen doporučit Kraków. Jedná se o druhé největší polské město (co do počtu obyvatel), ve kterém se nachází nespočet architektonických skvostů. Na každém kroku jsou vidět překrásné kostely a další budovy, jejichž historie sahá i několik set let zpět.
Možná tam budete mít dokonce pocit, že se zastavil čas. Z omylu vás může vyvést pár kluků tančících na dlažbách Rynku Główným break dance. Připomenutí současné doby však nemusí trvat příliš dlouho. V Krakově je docela běžné vidět hloučky lidí stojících před kostelními dveřmi, kteří se dovnitř nevešli a kteří poslouchají mši a podávají ruku nejbližším, aby jim vyjádřili svou bratrskou lásku.
Kraków je zkrátka kouzelné město. :-)

Tady jsou fotky z Rynku Główného a jeho okolí.

Další související články:

Tuší a polevou

2. září 2013 v 22:26 | Shari |  Patlanice
Pro srandu králíkům (a pro mou zábavu) jsem si před pár dny vzala tuš a po dlouhé době zkusila něco nakreslit. Při tom se mi jaksi povedlo celou sklenici s černou tuší převrhnout na stůl, který se tváří jako ze dřeva. Naštěstí se to dalo vydrhnout, ale byla to fuška.

A kromě kreslení tuší jsem se dala i do zdobení perníčků. Udělala jsem jich celkem asi padesát, takže jsem zkoušela kreslit všechno možné - od pustého ostrova až po pejska :-)